DOKONALÝ MAKE-UP - OČI BLÍZKO U SEBE

Za správnou vzdálenost očí je považována přibližně délka jednoho oka. Jsou-li vaše oči méně vzdálené, máte je blízko u sebe. Nejvíce vám bude slušet takzvaný efekt kočičích očí, kdy stíny protáhnete trochu za vnější koutek.

Amatérský make-up, jak se nelíčit

Amatérský make-up - takhle NE!

Pozor na to, když aplikujete stín u konce víčka. Tady je třeba postupovat směrem nahoru, abychom očím dodali optimistický výraz. Na to mnoho žen zapomíná a snaží se pouze kopírovat tvar oka.

„Modelka používá při denním líčení make-up, tvářenku a řasenku. Má krásné velké oči a výrazné řasy, špatně zvoleným stínováním je ale nedokáže pořádně prodat. Tmavý stín si aplikuje po celém oku, a kvůli tomu se jí oči ještě více opticky přibližují k sobě. Špatně také volí odstín make-upu a tvářenky, kterou navíc dostatečně nerozmazává do ztracena, a tvářenka tak působí velmi nepřirozeně.“

ProfesionálnÍ make-up - takhle ANO!

Pro efekt oddálení používáme u vnitřního koutku světlejší barvy, směrem ven pak tmavší. K zelenohnědým očím se hodí pro zvýraznění fialové odstíny.

Odborník:

Lica Arabadzi vizážistka, Make-Up Institute Prague

Make-up artist s mnohaletou praxí a školitelka prestižních značek. Lica působí také v rámci prestižního Make-Up Institute Prague, který se zaměřuje na profesionální vzdělávání v oblasti make-upu.

Magický pohled - oči blízko u sebe

1. Při líčení jsem se zaměřila na optické oddálení očí a na stínování vnějšího koutku oka. Oddálení docílíme tak, že u vnitřního koutku nanášíme světlý stín, který oko rozevře, a směrem ke straně obličeje pak tmavší stín, který oko oddálí.

2. Na horní víčko, pod obočí a k vnitřnímu koutku naneste světlý stín. U vnějšího okraje záhybu horního víčka rozetřete středně tmavý stín směrem ke středu a pod obočí. Tmavší stín pak naneste nad linii řas. Vyvarujte se příliš tmavých stínů a konturovacích tužek kolem očí. 
Nevhodné je také kouřové líčení.   

3. Při úpravě oka tužkou či tekutou oční linkou přetáhněte linku za vnější linii, ve vnitřním koutku začněte naopak kreslit linku půl milimetru za místem, kde začínají růst řasy.

  • Obočí by nemělo být rostlé příliš blízko kořene nosu.
  • Výraznějšího efektu dosáhnete, pokud na vnitřní koutky oka použijete světlou konturovací tužku.
  • Řasy zvýrazněte řasenkou směrem šikmo ven a pomocí kleštiček je vytáhněte co nejvíce nahoru.

Produktové tipy pro vytvoření magického pohleduMake-Up Institute Prague, Korunní 52, Praha 2, tel.:  +420 777 244 944, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.makeupinstitute.cz

Produktové tipy pro vytvoření magického pohledu
1. Benefit, They´re Real! Push-up Liner,  750 Kč, v parfumeriích Sephora
2. MUD, Designory Brow Fix k zafixování obočí, 399 Kč, Make-Up Institute Prague
3. Profesionální kleštičky na řasy La Tweez, 295 Kč, Make-Up Institute Prague
4. Nars, oční stíny Dual-Intensity, 750 Kč za ks, v parfumeriích Sephora

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Tags: dokonalý make-up, oči blízko u sebe, make-up institute, jak líčit, před a po

NYCE 1140x100 2