VSAĎTE NA UHLÍ

Bioaktivní uhlí se tradičně využívá ve farmacii jako první pomoc při střevních potížích. Jen málo se ale zatím ví, že se výborně hodí i na pleť. Proč ho vyzkoušet?

Uhlí: Nová přísada krásy

Má vysoce pórovitou strukturu, a proto je schopno navázat velké množství látek. Nejen tekutin a tuků, ale i plynů. Při kontaktu s další látkou dojde přímo až k nasávání kontaktované látky. Pro tuto svoji vlastnost, která se dá nazvat "detoxikační", se používá jak v lékařství, tak v kosmetice. Hodí se téměř pro všechny typy pleti jako očistný produkt, ale pro svoji schopnost vázat do sebe kontaktní látky se používá především pro pěstění pleti porézní a více se mastící. Není výjimkou, že pro pleť, která trpí záněty, se aktivní uhlí kombinuje ještě s dalšími protizánětlivými surovinami. Jedna z nich je například koloidní stříbro.

Účinně pomáhá:

  • absorbovat přebytečný maz z povrchu pleti
  • vstřebávat nečistoty a chemické látky
  • působí jako exfoliace
  • zabraňuje akné, redukuje černé tečky
  • má antibakteriální, antivirové, antimykotické a antimikrobiální vlastnosti
  • funguje jako regulátor vlhkosti, vstřebává pot
  • léčí ekzém, lupénku a suchou popraskanou kůži

Může aktivní uhlí škodit?

"Aktivní uhlí je naprosto nedráždivý a netoxický produkt, proto se může používat nejen na  ošetření i citlivé pleti, ale i pro děti. Běžně se například podává vnitřně při průjmech i u kojenců na snížení plynatosti a zmenšení problémů," říká Bohumila Christophová, soudní znalkyně v oboru kosmetika vizážistika a školitelka mezinárodní organizace CIBTAC.

Věděli jste? Bambusové uhlí je bohaté na aktivní aniont, dorovnává pH pokožky a je výborné jako prevence stárnutí kůže. Jemně čistí pory a oživuje pleť.

Věděli jste? Aktivní uhlí se vyrábí speciální metodou ze dřeva nebo i jiných surovin, jako jsou v Asii např. kokosové skořápky či bambus (druh trávy).

uhlí jako nová přísada krásy

1. Maska pro unavenou pleť
Dermalogica – Charcoal Masque

Unavená, mdlá pleť má nyní rychlé řešení. Tato maska obsahuje aktivní binchotanové uhlí z japonského dubu Ubame, které pomáhá bojovat proti nadbytečnému mazu a toxinům. Rozjasňuje a zlepšuje nedostatky pleti.

Obsahuje: uhlí z binchotanu, sopečný prach, mořské bahno, bambusový extrakt, síru, chilskou divokou mátu, niacinamid
Cena: 1 395 Kč / 75 ml
Kde: www.dermalogica.cz

2. Sérum pro detoxikaci
Mavex – Active Carbon Face

Aktivní uhlí v tomto séru s efektivními látkami proti stárnutí má silné detoxikační účinky a vstřebává přebytečný kožní maz během pár minut. Stačí několik kapek pod krém ráno a večer.

Obsahuje: bioaktivní černé uhlí, kyselinu hyaluronovou, extrakt z bio protěže alpské, vodu z magnolie
Cena: 1 494 Kč / 20 ml
Kde:  www.dermitage.cz

3. Hluboce čistící maska
Éminence – Balancing Masque Duo

Zejména pokud vás trápí akné, doporučujeme tuto hluboce čistící a vyhlazující masku určenou pro smíšený a mastný typ pleti. Kaolinový jíl a uhlí detoxikují a vážou na sebe nečistoty a bakterie, které způsobují nadměrný maz.

Obsahuje: dřevěné uhlí, kaolín, vrbovou kůru, výtažek z listů buchu, tea tree olej, kyselinu salicylovou, eukalyptový olej
Cena: 1 500 Kč / 60 ml
Kde: www.eminence.cz

4. Balzám na čištění pórů
Egg Pore – Blackhead Steam Balm

Tento zahřívací balzám proti černým tečkám od Tony Moly se přemění na gel, který odstraňuje nečistoty během pár minut. Funguje jako parní lázeň, která otevírá póry.

Obsahuje: prášek z dřevěného uhlí, výtažek z vaječného žloutku a vita-min E, mořskou sůl a prášek z vaječné skořápky
Cena: 390 Kč / 30 g
Kde: v parfumeriích Sephora

6. Revitalizační černý peeling
Korff – Cleansing

Jemný čisticí a revitalizační exfoliační krém obsahuje rostlinné uhlí, které absorbuje přebytek mazu a spolu s krystaly korundu eliminuje nečistoty a odumřelé buňky. Aplikujte 2x týdně.

Obsahuje: rostlinné uhlí, bambucké máslo, směs rostlinných vosků, deriváty z heřmánku
Cena: 675 Kč / 75 ml
Kde: www.lakosmetika.cz

Tags: uhlí, uhlí jako nová přísada krásy, škodí aktivní uhlí, účinky uhlí, účinky uhlí kosmetika, sérum pro detoxikaci pleti, balzám na čištění pórů, revializační černý peeling, maska pro unavenou pleť, maxev, egg pore, mavex, bambusové uhlí, redukce černých teček

NYCE 1140x100 2