Umělé řasy

Prodlužování řas dnes patří mezi oblíbené služby kosmetických salonů. Ne zřídka se lze ovšem setkat s tím, že řasy a lepidlo na ně použité jsou nekvalitní, většinou dovezené z Číny. Jak poznat nezávadné produkty a vyhnout se nepříjemné alergii?

Typy řas

Základní dělení je trojí. Buď si lze pořídit celý oblouk, nebo jednotlivé trsy řas, případně lze aplikovat metodu řasa na řasu.

Historie

Už ve starověkém Egyptě si Kleopatra zakládala na svých řasách a byla první známou ženou, která si je nejen barvila ale dokonce i prodlužovala pomocí jemné srsti zvířat. V novodobých dějinách (1927) vytvořil první umělé řasy vizážista Max Factor, maskér hollywoodských filmových hvězd. Herečka Phyllis Haver v nich zazářila v roli Roxie v muzikálu „Chicago“. Tyto řasy byly velmi nákladné a vydržely na očích pouze několik hodin. Přelomem v používání umělých řas pak bylo zavedení trsů, které se na dlouhou dobu staly nejpoužívanější technikou i přes velké nevýhody. Trsy poté vystřídaly jednotlivé řasy lepené technikou „řasa na řasu“, čímž se docílilo přirozeného efektu a mohly se začít nosit i v běžném denním životě. Metodou řasa na řasu způsobila revoluci Jo Mouselli, která díky svému zdravotnickému vzdělání vložila do techniky nanášení medicínské know-how.

prodlužování řas před a poNovinka

  • Řasy Faux Mink by Xtreme Lashes

Faux Mink představují nejnovější typ řas. Jde o tzv. norkové řasy, které jsou lehčí, měkčí a pružnější než jiné syntetické řasy. Jsou vysoce kvalitní, proto se hodí pro permanentní prodlužování řas metodou řasa na řasu. Jejich hlavní výhodou je, že jsou lehké a klienti jich tak mohou nosit více, aniž by pociťovali, že nějaké umělé řasy vůbec mají. Základní set od 4500 Kč, doplnění od 800 Kč. Řasy Faux Mink působí přirozeně, déle vydrží a jsou velmi lehké.

Šetrná aplikace: prodloužení řas za pomoci kapek
Jak funguje: toto prodlužování je velmi jednoduché. Kapky se aplikují štětečkem co nejblíže ke kořínkům řas. Je nutné je nanášet jen na čistá a odlíčená víčka. Délka prodloužení se pohybuje kolem 5 mm po cca 10 týdnech aplikace.  
Cena: 2500 až 3000 Kč
GEMINI oční centrum, a.s., U Křížku 572, Průhonice, tel.: 739 239 242, www.gemini.cz

Je to bezpečné?

SÚKL upozorňuje lékaře na možné nežádoucí účinky, které by se mohly vyskytnout při neschváleném používání očních kapek LUMIGAN. Tyto oční kapky jsou určeny především pro snížení zvýšeného nitroočního tlaku u dospělých, zvláště u pacientů s chronickým glaukomem s otevřeným úhlem. Více na www.sukl.cz

Jak poznat kvalitní řasy?

Umělých řas existuje na trhu celá řada. Proto je na místě všímat si některých důležitých detailů. Mezinárodně ověřená kvalita značky, délka působení na trhu. Použité lepidlo je vyrobeno certifikovaným výrobcem zdravotnického materiálu (USA) a má fialovou barvu. Řasy jsou ultra lehké, jsou kopií lidské řasy. Podle kompatibility materiálu s lepidlem. Lepidlo ani řasy nezpůsobují alergickou reakci. Reference – certifikace proškolených stylistek.

metody prodlužování řas

Jak často řasy doplňovat?
Obvykle se doplňují jednou za 4 až 6 týdnů.

séra a gely na řasyRizika

V případě používání nekvalitního lepidla je možná alergická reakce nebo zánět očního víčka. Všechna lepidla kromě FlexFusion obsahují ethylakrylát.
Poškození oka při nesprávné aplikaci.
Poškození přírodních řas, jejich zeslabení a možnost postupného „plešatění“ při nesprávné aplikaci a použití nekvalitního lepidla (černá barva lepidla).

Náš tip: Séra a gely na řasy
1. Lash lash, Renokin, 5 ml, cena 1029 Kč, www.medaprex.cz
2. Lipocils, Talika, cena 889 Kč, www.talika.cz
3. No.1 Lash Extend Serum, cena 2990 Kč, www.krasa.cz
4. Amplifey, Dermitage, cena 2016 Kč, www.eshop.dermitage.cz

Extra tip: Pro celé oční okolí
Liftactiv sérum 10, Vichy, cena 725 Kč, v lékárnách

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Tags: umělé řasy, prodlužování řas, prodlužování řas metody

NYCE 1140x100 2