JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT DOPLŇKY STRAVY?

Potraviny by měly být za všech okolností výchozím bodem pro získávání našich živin. Poslední výzkumy ale naznačují, že ani ta nejlepší dostupná strava nemůže poskytnout všechny nezbytné živiny v množstvích, které jsou nutné pro optimální zdraví a optimální prevenci před zdravotními problémy a nemocemi. Co tedy s tím?

Pokud chceme snížit riziko degenerativních onemocnění a zdravotních problémů, které jsou v dnešní Evropě převládající, pak výzkumy přiznávají, že je potřeba organizmu dodávat alespoň minimální množství některých živin ve formě potravinových doplňků. Rodíme se s rodinnou genetickou zátěží a přicházíme na svět plný stresu, znečištění, jíme potravu, která je díky způsobu pěstování a zpracování zbavena mnoha živin a pak žijeme příliš rychlým tempem života. Naštěstí existuje řešení. Na trhu existuje celá řada doplňků stravy a superfoods, jenž nám mohou sloužit jako účinná obrana proti škodlivým účinkům moderního životního stylu a stresu dnešní doby.
„Výběr správného doplňku je mnohem složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Pokud si chceme koupit například zinek, nekupujeme si jen zinek, ale potřebujeme spolu s ním ko-faktory, enzymy a minerály, antioxidanty a tuky, které s ním spolupracují a které pomáhají jeho vstřebání a metabolizaci v těle. Bez nich zinek podporuje nežádoucí oxidaci v těle a je pro tělo hůře využitelný,“ říká Michaela Carter, terapeutka Kliniky integrativní medicíny SanuMedica.

Klíčem je synergie

„Aby bylo možné co nejlépe využít výživové doplňky (nebo dokonce i výživné látky v potravinách), je nezbytné dosáhnout vysokého stavu synergie v těle. Synergie nastává, když interakce mezi sloučeninami vytváří účinky, které jsou větší než kombinované individuální účinky každého z nich,“ říká Stephen Terrass, autor světově unikátního komplexu Magnifood. K zajištění optimálního účinku musí být každý vitamin, minerál nebo jakákoli jiná živina účinně absorbována, distribuována, metabolizována a využita. Musí se podílet také na širokém spektru synergických interakcí s enzymy, ko-faktory, jinými živinami apod. Protože existují faktory jakými je genetika, strava, životní styl, pohlaví, věk a stres, které ovlivňují schopnost těla vytvářet vysokou úroveň synergie, může se účinnost doplňku výrazně lišit člověk od člověka. Z tohoto důvodu je účinnější užívat výživový doplněk vytvořený s přihlédnutím k synergickému působení, než spoléhat na tělo, aby poskytlo optimální prostředí pro fungování doplňku. To splňují produkty Terranova, které navíc neobsahují žádné škodlivé přísady, všechny bez výjimky jsou vhodné pro vegany a vegetariány, obsahují aktivní živiny nejvyšší kvality, nejvýznamnější pro-biotické kmeny a samozřejmě Magnifood komplex. Celkem na český trh přichází 26 hlavních produktů, další budou představeny na počátku příštího roku. V prodeji jsou výhradně v síti Profimed.

doplňky stravy magnifood

Tags: doplňky stravy, dopljak si vybrat doplňky stravy, vhodné doplňky stravy, synergie

NYCE 1140x100 2