proč nedosáhnete orgasmu

PROČ NEMÁTE ORGASMUS...

Skutečně platí, že orgasmus ženy není tak snadno dosažitelný jako orgasmus muže? Celých osm procent žen ho prý nedosahuje nikdy a až sedmdesát procent češek ho alespoň někdy v životě předstíralo. Kde je chyba? A co dělat, abyste ho dosáhly?

Pokračovat ve čtení

jak zvýšit chuť na sex

JAK ZVÝŠIT CHUŤ NA SEX?

Není váš sexuální život úplně uspokojivý? Pak zkuste do svého jídelníčku zařadit jablka a čokoládu.

Pokračovat ve čtení

nemůžu zhubnout

PROČ DIETY NEFUNGUJÍ?

„Miliony lidí kvůli své nadváze a obezitě neustále zkoušejí nejrůznější diety nebo léčby. U většiny z nich se však snaha míjí účinkem, problém se vrací a mnohdy i zhoršuje,“ říká Dr. Sergej A. Dzugan, M.D., PhD. Zapomínají totiž na vliv hormonů na tělo.

Pokračovat ve čtení

JÍDLEM PROTI BOLESTI ŽALUDKU

Nadýmání, zácpa nebo urputné bolesti břicha. Takové problémy neberte jako součást každodenního života, může jít o příznaky závažných nemocí. Jak jim předcházet či je odbourat správným výběrem potravin?

Pokračovat ve čtení

bolesti hlavy migrena

POMOC! BOLÍ MĚ HLAVA

Zatímco muže trápí nejčastěji bolesti zad a potíže s klouby, u žen jednoznačně vedou bolesti hlavy. Podle statistik jimi trpí alespoň občas až 90 % žen. Skoro to tedy vypadá, že když vás tato bolest přepadne, je to normální. Ale není! Kdy je čas vyrazit k lékaři?

Pokračovat ve čtení

na jaké potraviny si dát pozor

ŽIJEME V DOBĚ JEDOVÉ

Naše zdraví často slouží jako lákadlo. Z etiket nepoznáme, na co si dát pozor, navíc reklamy se předhánějí v tom, který výrobek je ten nej. Je proto těžké se zorientovat, co bychom měli a neměli konzumovat. Věděli jste například, že vám může škodit i med či muškátový oříšek? Pokud ne, pak rozhodně čtěte.

Pokračovat ve čtení

6 mýtů o raw stravě

6 MÝTŮ O RAW STRAVĚ

V dnešní záplavě zázračných diet a různých způsobů stravování je velice obtížné se jen orientovat, natož v něco získat důvěru a přijmout to za vlastní. Není proto divu, že mezi lidmi je o živé stravě neboli raw food rozšířena řada mýtů o tom, co a jak funguje. Odhalujeme některé z nich.

Pokračovat ve čtení

konopné semínko

KONOPNÉ SEMÍNKO

Obliba konopí neustále roste. Ovšem Ne proto, že by způsobovalo blažené stavy, ale kvůli jeho obsahu velkého množství látek důležitých pro naše zdraví. Proč bychom ho měli konzumovat?

Pokračovat ve čtení

anona ostnitá

PŘIROZENÝ ZABIJÁK RAKOVINY - ANONA OSTNITÁ

Konec chemoterapiím? Anona ostnitá je podle dlouhodobých studií desettisíckrát silnějším zabijákem rakoviny než chemické preparáty.

Pokračovat ve čtení

meditace

MEDITACE LÉČÍ TĚLO I MYSL

Meditace už se dávno nepovažuje za výsadu buddhistických mnichů nebo indických jogínů. Stále více lidí po celém světě objevuje její blahodárnou sílu. Ulevuje od deprese, zvyšuje odolnost vůči stresu, pomáhá při bolesti... Výzkumy špičkových vědeckých pracovišť přinášejí každý měsíc nové důkazy, že Meditace léčí a zdá se být nadějným kandidátem na zpomalení stárnutí.

Pokračovat ve čtení

těhotenství

TĚHOTENSTVÍ - SAMOZŘEJMOST NEBO ZÁZRAK?

Jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě je bezesporu narození miminka, nového člena rodiny. Jsou to chvíle, které v paměti zůstávají po celý život.

Pokračovat ve čtení

užijte si wellness doma

UŽIJTE SI WELLNESS DOMA

Nechat o sebe pečovat v lázních je pohodlné. Na druhou stranu nikdo nezná vaše tělo lépe než vy. Zkuste si proto podle svých představ a potřeb vytvořit relaxační centrum v soukromí svého domova. Poradíme vám, jak na to.

Pokračovat ve čtení

STŘEVNÍ MIKROBIOM - MOZEK NAŠÍ IMUNITY

Vědecké studie provedené v posledních letech předpovídají skutečnou revoluci. Léčbu civilizačních a chronických chorob podle všeho ovlivňuje střevní mikrobiom. Věděli jste například, že mikroorganismy ve střevech mají vliv i na naši náladu? A to není vše.

Pokračovat ve čtení

pití alkoholu ovlivňuje náš mozek

MOZEK POD LUPOU - JAK HO OVLIVŇUJE TO, CO PIJEME

Také si hned po příchodu do práce uděláte hrnek kávy či čaje? Podle vědců má právě pravidelný příjem těchto tekutin pozitivní vliv na deprese. A jak je to s dalšími nápoji? Čtěte. 

Pokračovat ve čtení

detoxikace těla

POTŘEBUJETE DETOX?

Dříve než se pustíte do náročné detoxikace, zjistěte, zda ji vůbec potřebujete. Co pro to musíte udělat? Otestovat se! Ve třech krocích vám prozradíme, jak zjistíte, že jste zamoření toxiny, a jakou máte šanci je z těla odstranit.

Pokračovat ve čtení

druhé manželství

DRUHÉ MANŽELSTVÍ

Začnu s dovolením citátem, který se ustálil ve vybraných kruzích: „První manželství je jako mléčný zub. Taky musí ven.“

Pokračovat ve čtení

omega 3 mastné kyseliny

OMEGA-3 MASTNÉ KYSELINY - POMÁHAJÍ NEBO ZABÍJÍ?

Snižují krevní tlak i riziko výskytu ekzémů. Dlouhou dobu se také věřilo, že mohou pomoci v boji s rakovinou. Některé výzkumy z poslední doby však ukazují, že jejich užívání riziko rakoviny naopak zvyšuje. Jak je to doopravdy?

Pokračovat ve čtení

nejčastější onemocnení srdce

POSLOUCHEJTE RYTMUS SRDCE

Zejména ve vyspělých zemích patří srdeční choroby mezi nejčastější příčiny úmrtí. Jen v České republice jich připadá každý rok na kardiovaskulární onemocnění až 48 %, přičemž u mužů se tyto choroby vyskytují nejčastěji ve věku nad 45 let, u žen pak nad 55 let.

Pokračovat ve čtení

Jak léčit poruchu erekce

JAK LÉČIT PORUCHU EREKCE

Podle statistik trpí více než polovina českých mužů mezi 35 a 65 lety určitým stupněm poruchy erekce. Patříte-li mezi ně, rozhodně neberte tento problém na lehkou váhu. Může být varovným signálem toho, že vám do tří až pěti let hrozí infarkt myokardu nebo cukrovka.

Pokračovat ve čtení

Stárnutí svalů zabrání enzym

STÁRNUTÍ SVALŮ ZABRÁNÍ ENZYM

Proces stárnutí je kromě jiného provázen i progresivním úbytkem hmoty kosterního svalstva, a tím i svalové síly. Udává se, že do věku 50 let se sníží průřez svalem asi o 10 %, v dalších desetiletích klesá svalová síla vždy zhruba o 15 %. Vědci nyní našli způsob, jak stárnutí svalů zastavit a svaly znovu omladit.

Pokračovat ve čtení

INTERVENČNÍ LÉČBA BOLESTI ZAD

Podle posledních průzkumů trpí bolestmi zad až 70 % populace, z toho ve 40 % případů zapříčiňuje bolesti páteře degenerativně poškozená ploténka. Právě prostřednictvím intervenční léčby bolesti zad lze trvale tyto komplikované a chronické bolesti řešit. Co to obnáší?

Pokračovat ve čtení

Léčivé panenské oleje

LÉČIVÉ PANENSKÉ OLEJE

V současnosti se stále více prosazují přírodní alternativy v podobě kvalitních rostlinných olejů, které nahrazují původně hojně rozšířené živočišné tuky. Jak potvrzuje i moderní medicína, za studena lisované oleje mají blahodárné účinky na naše zdraví i krásu. Proč je užívat?

Pokračovat ve čtení

oční vady

OČNÍ VADY - VIDĚT ZNAMENÁ SPRÁVNĚ JÍST

Může za vady zraku stárnutí, časté sledování televize, nebo špatná strava? Nové studie ukazují, že je to právě životospráva, která nás nejvíce ohrožuje. S touto teorií přišel vědec Chung-Jung Chiu z Tufts University, který již osm let pracuje na výzkumech očních vad. Na co si máme dát pozor?

Pokračovat ve čtení

co škodí a prospívá zubům

CO ŠKODÍ A PROSPÍVÁ VAŠIM ZUBŮM

Existuje mnoho rad, jak mít zdravé a krásné zuby. Některé se opravdu zakládají na pravdě a je dobré se jimi řídit. Jiné ale můžeme považovat za holý nesmysl.

Pokračovat ve čtení

Otestujte sve telo

Než začnete hubnout - otestujte se

Právě jste se rozhodli, že se zbavíte nadbytečných kil. Jenže co dál? Než se pustíte do různých diet 
a cvičení, nechte si zkontrolovat stav svého těla. Jen tak budete vědět, jakým směrem se vydat. Abyste to měli jednodušší, vybrali jsme tři dostupné možnosti a v rámci jednoho týdne je vyzkoušeli za vás. Kam se můžete obrátit?

Pokračovat ve čtení

stravování ovlivňuje mozek

Stravování ovlivňuje mozek

Jídlo a lidské tělo? Nabízela by se spojitost se žaludkem. Ale omyl! To, co jíme, souvisí především 
s naším mozkem. A naopak: Stav našeho mozku prokazatelně odráží, co často míváme na talíři.

Pokračovat ve čtení

Intolerance potravin

Intolerance potravin

Nemůžete se zbavit bolestí hlavy, úzkostí nebo zažívacích obtíží? Možná si je nevědomky způsobujete sami – tím, co jíte. I když se stravujete výhradně zdravě. Zjistěte, zda netrpíte potravinovou intolerancí!

Pokračovat ve čtení

aspirační terapie účinky

ASPIRAČNÍ TERAPIE

Zdravotní obtíže způsobené obezitou mají velký vliv na náš každodenní život, zejména na psychiku. Zvýšení fyzické aktivity v kombinaci se zdravým stravováním je nejvhodnější, existuje ale i podpůrná metoda, která funguje v případě, že se boj s vůlí a vlastními návyky nedaří vyhrát.

Pokračovat ve čtení

Hormonální antikoncepce - je opravdu bezpečná?

Stažení hormonální antikoncepce Diane 35 na konci ledna opět vyvolalo otázku, zda je užívání pilulek proti početí vhodné. Čím dál častěji se totiž v souvislosti s jejím užíváním objevuje žilní trombóza. Mělo by být zavedeno automatické testování? A na co si dát při jejím užívání pozor?

Pokračovat ve čtení

Příčiny deprese a její odbourání

Na mozek mají vliv nejen potraviny, ale také alkohol, umělé osvětlení či deprese. Pokud se chcete vyvarovat negativních účinků a svému mozku i tělu dopřát jen to nejlepší, máme pro vás několik rad, co dělat.  

Pokračovat ve čtení

Zhubněte rychle a bezpečně pomocí proteinové diety

Nový dietní program nezhubneš - neplatíš! Představuje bílkovinnou dietu formou ozdravného týdenního pobytu s výrazným hubnoucím efektem a se 100% zárukou vrácení peněz.

Pokračovat ve čtení

Nimba - všelék používaný v ajurvedské medicíně

Seznamte svou pleť s všelékem používaným v ajurvedské medicíně. Výtažky ze stromu nimba s ní dokážou zázraky.

Pokračovat ve čtení

snídaně je důležitá

PRAVDA, NEBO MÝTUS? POMŮŽE VÁM SNÍDANĚ ZHUBNOUT?

Snídej jako král, obědvej jako princ a večeř jako žebrák. Také vám babička dala tuhle radu? A co je na tom pravdy? Podle odborníků ranní jídlo startuje metabolismus. Zhubnete tedy, když budete snídat? A naopak, přiberete, když nebudete? Víme, co je pravda a co mýtus.

Pokračovat ve čtení

jóga v pohodlí domova

JÓGA V POHODLÍ DOMOVA

Nestíháte chodit na lekce jógy? Nevadí! Nyní si můžete pozvat naše nejznámější lektory přímo domů a za skvělou cenu.

Pokračovat ve čtení

chlorella vareni

JAK VYUŽÍT CHLORELLU V KUCHYNI

Svou denní dávku chlorelly nemusíte každý den polykat pouze ve formě tablet. Pro zpestření vaší detoxikace vyzkoušejte NEOBOTANICS® ČESKOU CHLORELLU ve formě prášku, kterou můžete použít při přípravě nejrůznějších pokrmů.

Pokračovat ve čtení

lázeňská léčba

BALNEOTERAPIE - DO LÁZNÍ ZA RELAXACÍ

Lázeňskou léčbu si často pojíme spíše se stářím a doprovodnými zdravotními problémy. Jet do lázní jen tak, preventivně? Ano, i to je dnes možné! Nemusíte mít hned problémy s klouby nebo se srdcem. Vyrazte si do lázní odpočinout.

Pokračovat ve čtení

makrobiotika

MAKROBIOTIKA - JAK SE LÉČIT BEZ LÉKŮ

Může vám pomoci odstranit příznaky nemoci, utišit bolest i obnovit rovnováhu v těle. Dokonce se o ní mluví jako o možném léku na rakovinu či AIDS. Její striktnější formy však mohou vést k zásadním výživovým deficitům. Jak tedy na ni?

Pokračovat ve čtení

intoxikace organismu vodou

INTOXIKACE ORGANISMU VODOU?

Ano, i toto je možné.  Anglicky „water intoxication“ Je ve velké míře způsobena větším příjmem tekutin a také neschopností vodu vylučovat. Voda se pak hromadí v buňkách, které zvětšují svůj objem a jsou tímto jevem poškozovány.

Pokračovat ve čtení

chelace

CHELACE

Cítíte se vnitřně unavení a jste bez energie? Vaše tělo možná potřebuje vyčistit a zbavit se těžkých kovů. Právě ty jsou často příčinou zánětů, alergií a poškozují náš organismus. Pomoci vám může chelační terapie. Co byste o ní měli vědět?

Pokračovat ve čtení

adaptogeny

JAK FUNGUJE LÉČIVÁ SÍLA BYLIN?

V minulosti se jim říkalo omlazující byliny, regenerační prostředky či látky posilující bioenergii čchi. Ve Spojených státech se používaly až do roku 1920, kdy je začala postupně nahrazovat výroba farmaceutických léčiv. Proč bychom se k nim měli znovu vrátit?

Pokračovat ve čtení

intimní hygiena

INTIMNÍ HYGIENA - PŘEHNANÁ PÉČE ŠKODÍ

Naše intimní zdraví závisí především na rovnováze mikroorganismů vaginální mikroflóry. Právě ta chrání naše pohlavní ústrojí před vstupem, rozvojem a šířením infekce. Jak o své intimní partie pečovat, abychom tuto rovnováhu nenarušovaly? Poradíme vám.

Pokračovat ve čtení

8 zásad zdravé výživy

JÍTE SPRÁVNĚ? 8 ZÁSAD ZDRAVÉ VÝŽIVY

Výhody zdravého životního stylu jsou nesporné. Mimo jiné můžete déle žít, vypadat a cítit se zdravěji, mít víc energie, snížit si cholesterol či předejít různým nemocem. A jaká je za to vše cena? Musíte jen změnit svou stravu. Jak? Čtěte!

Pokračovat ve čtení

přehled vitaminů a minerálů

VITAMINY A MINERÁLY - MÁTE JICH DOSTATEK?

Nejprve Dr. Cheraskin a poté také Ray Kurzweil a Terry Grossman sestavili na základě svých celoživotních poznatků vlastní stanovy doporučeného denního množství živin. Tvrdí, že v mnoha státech je toto množství pro udržení optimálního zdraví stanoveno příliš nízko.

Pokračovat ve čtení

citrony - 6 tipů pro krásu

CITRONY - 6 TIPŮ PRO KRÁSU

Jako prostředek pro prevenci různých nemocí jsou známy již dlouho. Co jste ale možná nevěděli, je, že je po celém světě využívají i různí odborníci na krásu. Proč? Jsou báječným  zdrojem vitaminu C, vápníku, hořčíku, draslíku a všech antioxidantů, které zlepšují vzhled našich vlasů, nehtů i pokožky. Co všechno umějí?

Pokračovat ve čtení

spa kings court

KAŽDÝ DEN SE MŮŽETE CÍTIT KRÁLOVSKY

Přijďte si odpočinout a načerpat novou energii do lázní KINGS COURT. Nabídka našich služeb vám umožní sestavit optimální kombinaci ke splnění vašich cílů.

Pokračovat ve čtení

proč nemůžu zhubnout

NEMŮŽETE ZHUBNOUT? VÍME PROČ!

I když máte pocit, že děláte všechno správně, ručička na váze se nechce pohnout dolů. Poznáváte se? Pak rozhodně čtěte! šest odborníků na výživu a zdravé stravování se s námi podělilo o své zkušenosti z praxe, kde dělají lidé nejčastěji chybu. Možná budete překvapeni, co všechno za tím může být.

Pokračovat ve čtení

epidemie 21. století - alergie

ALERGIE - EPIDEMIE 21. STOLETÍ

Podle posledních studií postihne alergická reakce alespoň jednou za život každého čtvrtého člověka. Nemocných s touto diagnózou neustále přibývá, a to zejména mezi dětmi. Odborníci proto bijí na poplach. Jak můžeme s alergií bojovat?

Pokračovat ve čtení

metoda biorezonance

ODHALTE PŘÍČINY NEMOCI BEZ KAPKY KRVE

Všichni to známe. Pokud nás něco bolí nebo je nám špatně, zajdeme si k lékaři, který nám předepíše léky, jež nám pomohou bolest potlačit. Problém je, že příčinu už nikdo neřeší. Celostní medicína ano. Rozhodli jsme se proto vyzkoušet tři přístroje a ukázat vám, jak můžete udržet tělo v rovnováze pomocí metody biorezonance.

Pokračovat ve čtení

domácí test na rakovinu prostaty

DOMÁCÍ TEST ODHALÍ RAKOVINU PROSTATY

V  Evropě a  USA patří karcinom prostaty mezi nejčastější typy nádorového onemocnění u mužů ve věku 45 až 85 let. Přitom diagnóza maligního nádoru u tohoto typu onemocnění je stále velmi obtížná. Čeští vědci nyní vyvinuli test, kterým se budou moci muži sami otestovat v pohodlí domova.  

Pokračovat ve čtení

Jak se zbavit skřípání zubů

JAK SE ZBAVIT SKŘÍPÁNÍ ZUBŮ

Často bývá vnímáno jen jako nepříjemný zvyk. Skřípání zubů ale může mít pro postiženého skutečně vážné důsledky. Od poškození skloviny až třeba po vypadnutí zubu. Co dalšího vám hrozí, nebudete-li bruxismus řešit? A dá se vůbec vyléčit?

Pokračovat ve čtení

Hormeze

HORMEZE - STRESEM KE ZDRAVÍ

Naše tělo se evolučním vývojem snaží přizpůsobit jakékoliv zátěži, a to včetně hladovění, horka, zimy, jedovatých látek, námahy, nebezpečných bakterií, a dokonce i radioaktivity. Záleží jen na tom, jak je která zátěž velká. Zatímco mírná zátěž ho ozdraví a posílí, při velké zátěži může naopak dojít k poškození nebo dokonce smrti.

Pokračovat ve čtení

Rozvod po padesátce

ROZVOD PO PADESÁTCE
Nuda, nuda, nuda... Ano, v manželství. O tom jsme psali minule. A ta nuda už je tak nesnesitelná, že máte pocit, že vám z toho praskne hlava a krev vám bude vytékat ušima nebo že na toho tyrana už fakt vezmete kuchyňský nůž a vykostíte ho, jen co za vámi přijde do kuchyně, aby zase s něčím prudil a buzeroval vás.

Pokračovat ve čtení

Plicní chlamydie léčba

ZÁKEŘNÉ A NEBEZPEČNÉ CHLAMYDIE

Chlamydie jsou nejčastěji zmiňovány v souvislosti s pohlavně přenosnými nemocemi. Už méně se ale ví, že existují i chlamydie, které napadají dýchací cesty. Jak se přenášejí plicní chlamydie? Jaké jsou příznaky plicních chlamydií?

Pokračovat ve čtení

Džusy a jejich účinky

DŽUSY - VÍTE, CO PIJETE?

Patří k nejoblíbenějším nealkoholickým nápojům a v mnoha ohledech přispívají k našemu zdraví. Jsou bohaté na vitaminy, minerály i antioxidanty. Záleží ovšem, v jakém stavu je konzumujeme. Pozor si dejte zejména na uměle slazené džusy.

Pokračovat ve čtení

Pomeranče

POMERANČE - VYMÁČKNĚTE Z NICH TO NEJLEPŠÍ

Že pomeranče posilují imunitu, je známé. Co ale možná nevíte, je fakt, že pomáhají také posilovat zrak, bojovat proti onemocněním srdce a fungují jako prevence ledvinových kamenů. Obsahují více než šedesát různých flavonoidů, což z nich dělá jeden z nejvýživnějších druhů ovoce, který bychom měli konzumovat každý den.

Pokračovat ve čtení

medicinální super houby

MEDICINÁLNÍ SUPER HOUBY

Čínští lékaři využívají léčebné účinky medicinálních hub již několik tisíciletí, 
zatímco západní civilizace jim přicházejí na chuť teprve nyní. Přitom významným způsobem příznivě ovlivňují zdraví člověka, a to pozor – bez vedlejších nežádoucích účinků.

Pokračovat ve čtení

proč nepočítat kalorie

Proč nepočítat kalorie

Stále častěji se objevují názory, že systém počítání kalorií, podle kterého se lidé řídí při hubnutí už bezmála 50 let, je vlastně nesmyslný a k ničemu. Jak to tedy je?  

Pokračovat ve čtení

snížení váhy za 4 měsíce

Proměna - snížení váhy za 4 měsíce

Zhubly jsme o 30 kilogramů. Podívejte se na jednu z několika proměn na míru, která klientce umožnila úbytek váhy o 8kg!

Pokračovat ve čtení

co obsaují pecky a jádra

Co je v  jádru?

Pecky a jadérka z ovoce většina z nás vyplivuje. Někdy ale obsahují cenné enzymy a další prospěšné látky. Odborníci zjistili, že i ty části ovocných plodů, které nás za normálních okolností vůbec nenapadne sníst, mohou být zdraví velmi prospěšné.

Pokračovat ve čtení

ošetření kořenových kanálků

Účinné ošetření kořenových kanálků

Infekce v kořenovém kanálku už nemusí bezpodmínečně znamenat stres ze ztráty zubu. Díky zavedení operačního mikroskopu do endodoncie se šance na jeho záchranu zvýšila téměř na 100 %.

Pokračovat ve čtení

Agrese není jen ničivý princip

Agrese je všudypřítomná, stejně jako strach z ní. Další začarované slovo v našem slovníku, se kterým zacházíme na základě toho, co si myslíme, že znamená. A ten význam není něco, co bychom chtěli vidět. Nebo připustit jako součást našich životů a každodenního konání. Natož o tom mluvit.

Pokračovat ve čtení

Nitroděložní tělíska

Budoucnost hormonální antikoncepce

Podle posledního průzkumu užívá jinou formu antikoncepce než pilulky pouze 8 % českých žen. Za takto nízkým číslem stojí podle gynekologů v případě nitroděložních tělísek ještě stále převládající strach z nespolehlivosti, vedlejších účinků a bolestivosti ze zavádění.

Pokračovat ve čtení

Symbol zdraví: SEX

Snad nikdo, kdo má problém dosáhnout orgasmu z toho nemá radost. Ale vzato kolem, měl by mít: Když totiž začne pátrat po příčině, možná zjistí, že mu potíže v sexuální oblasti vlastně zachránily život.

Pokračovat ve čtení

Imunita - proč nám selhává

Nezdravý životní styl, málo spánku či extrémní hygiena způsobují, že jsme mnohem více nemocní než dřív. 

Pokračovat ve čtení

po jakém vínu nepřiberete?

PO JAKÉM VÍNU NEPŘIBERETE?

Možná přesně víte, kolik kalorií má který jogurt a jaké ovoce je při dietě nejlepší, ale pravdou je, že na lahvích s vínem moc informací ohledně toho, kolik energie vám pití přinese, nenajdete. Jak tedy poznat to pravé víno, které vaší postavě nejméně uškodí? Víme to!

Pokračovat ve čtení

bezbolestné bělení zubů

BEZBOLESTNÉ BĚLENÍ ZUBŮ ZA AKČNÍ CENU

Chcete mít zářivý úsměv, a nevíte, kterou z mnoha dostupných metod bělení zvolit? Vyzkoušeli jsme několik typů ordinačního bělení a jednoznačně vyhrál PrevDent. zuby nejen vybělí, ale i zregeneruje.

Pokračovat ve čtení

akupunktura ucha

24 LÉČIVÝCH BODŮ UCHA

Lidské ucho je sice malý orgán, dokáže ale zmapovat stav celého těla. Každý bod na něm koresponduje s některou jeho částí. Nevěříte? Číňané používají ušní terapii po tisíce let. Jak vám může pomoci?

Pokračovat ve čtení

telemedicína

TELEMEDICÍNA - JAK VÁM MŮŽE POMOCI?

Počet nejen kardiologických pacientů neustále narůstá a úmrtnost na srdečně-cévní onemocnění je vysoká. Jen za rok 2013 zemřelo na chronickou ischemickou chorobu srdeční přes 21 tisíc lidí. Pokud se ale budou pacienti monitorovat, lze v mnoha případech tomu nejhoršímu zabránit.

Pokračovat ve čtení

guarana elixír dlouhověkosti

GUARANA - ELIXÍR DLOUHOVĚKOSTI

Indiáni považují guaranu za dar bohů, za elixír zdraví a dlouhého života. V Brazílii si ji cení více než kávu, protože má lepší účinky a je zdravější.  

Pokračovat ve čtení

jídlem proti bolesti zad

JÍDLEM PROTI BOLESTI ZAD

Alespoň jednou v životě zažilo bolest zad kolem 70 procent lidí. Z toho třetina trpí touto chorobou pravidelně. Jak proti ní účinně bojovat?

Pokračovat ve čtení

jak vyléčit bradavice

NEPODCEŇUJTE BRADAVICE

Téměř každý desátý člověk v naší populaci má zkušenost s bradavicemi. Bohužel zatímco některé zmizí samy od sebe, jiné je třeba řešit. Proč je dobré dát si na ně pozor?

Pokračovat ve čtení

mozek pod lupou jake palivo potrebuje

MOZEK POD LUPOU - JAKÉ PALIVO POTŘEBUJE?

Strava je důležitá pro celé tělo, mozek nevyjímaje. Ovšem některé potraviny svědčí naší „mozkovně“ víc než jiné. Jak si pomoci, aby nám hlava lépe fungovala?

Pokračovat ve čtení

jak si poradit se stresem

STRES - HROZBA SOUČASNOSTI

V životě člověka zaujímá neodmyslitelné místo a pro život je nezbytný. Je spojený s příjemným očekáváním i výzvami. Žijeme-li s ním ale dlouhodobě, škodí. A následky se projevují jen velmi nenápadně a pomalu. V mnoha případech mohou přitom způsobit i smrt. Jak si se stresem poradit?

Pokračovat ve čtení

jak ovlivňuje sex náš mozek

MOZEK POD LUPOU - SEXEM K VYŠŠÍ INTELIGENCI

Sex už dávno neslouží pouze k rozmnožování, pro požitek či k udržení dobré fyzické kondice. Slouží i jako lék. Podle posledních průzkumů může vyléčit agresi, Bolest nebo dokonce zlepšit paměť. 

Pokračovat ve čtení

chrápání u dětí spánková laboratoř

CHRÁPÁNÍ - PROBLÉM VE VAŠÍ LOŽNICI

Vede ke špatnému spánku, denní únavě, podrážděnosti i zdravotním problémům. Uvádí se, že jím trpí až 40 procent mužů, ve středním a starším věku ale postihuje i desetinu žen. Přitom existuje mnoho efektivních řešení. Jakých? Než se pustíte do jejich objevování, zjistěte příčinu.

Pokračovat ve čtení

únavový syndrom

SKRYTÁ HROZBA - ÚNAVA

Cítíte se, jako byste neměli energii, a jste pořád vyčerpaní. Nemá to ale konkrétní příčinu. Poznáváte se? Pak možná trpíte chronickým únavovým syndromem. v populaci se tento stav vyskytuje zhruba u 3 % lidí.  

Pokračovat ve čtení

užijte si wellness víkend

UŽIJTE SI WELLNESS VÍKEND

Ať už budete trávit relaxační pobyt kdekoli, zastavte na chvíli rychlý běh svého života, zklidněte mysl a prožijte moc přítomného okamžiku bez starostí a stresu. Jen tak objevíte vnitřní sílu a harmonii a načerpáte novou energii.   

Pokračovat ve čtení

příčiny vzniku nespavosti

KDYŽ NEMŮŽETE USNOUT...

Víte, že problémy s usínáním a poruchy spánku mohou způsobit stres, deprese a v nejhorších případech i pokus o sebevraždu? Dříve než ale sáhnete po zdraví škodlivých a návykových pilulkách, máme pro vás dobrou zprávu. Existují i jiné metody, jak lze s nespavostí bojovat.

Pokračovat ve čtení

inkontinence nejčastější mýty

PROBLÉM INKONTINENCE

Možná i proto, že se o tomto problému příliš nemluví, vzniká o inkontinenci řada mýtů. Také si myslíte, že postihuje jenom seniory nebo starší ženy? A skutečně souvisí se stresem? Čtěte! Je na čase podívat se pravdě do očí. Lehce totiž může postihnout i  vás.

Pokračovat ve čtení

MOZEK POD LUPOU - KDO NEBO CO OVLÁDÁ NAŠE CHOVÁNÍ A EMOCE?

Je až neuvěřitelné, co může mít vliv na to, jací ve skutečnosti jsme a proč se tak chováme. Adrenalin, dopamin či serotonin jsou toho důkazem.

Pokračovat ve čtení

všemocná bylina gotu kola

VŠEMOCNÁ GOTU KOLA

Poznejte účinky léčivé byliny, která posiluje duševní i tělesné zdraví a má významný vliv na mozkovou činnost. Číňané ji díky jejím zázračným vlastnostem považují za elixír mládí.

Pokračovat ve čtení

NEMŮŽETE OTĚHOTNĚT?

Problémy s početím má v současné době přibližně pětina párů. Nejčastěji za to může neustále se zvyšující věk partnerů a také zhoršující se kvalita spermií. Dobrá zpráva je, že reprodukční medicína prodělala v posledních deseti letech značný skok kupředu. Jak vám může pomoci?

Pokračovat ve čtení

Arónie neboli černý jeřáb

ARÓNIE (ČERNÝ JEŘÁB) - JAK NA CIVILIZAČNÍ NEMOCI

Potřebujete podpořit činnost srdce, posílit imunitu nebo snížit tlak či cholesterol? Pak vám rozhodně doporučujeme arónii nebo černý jeřáb. Studie prokázaly, že má nejen velký antioxidační účinek, ale funguje například i jako prevence zubního kazu. Dalčí účinky arónie v článku.

Pokračovat ve čtení

Mozek pod lupou

MOZEK POD LUPOU - TOUHA, LÁSKA, NEBO JEN CHEMICKÝ PROCES?

Sexualita, vzrušení, láska, štěstí a další k životu potřebné požitky vznikají na úrovni mozečku, kde se nachází centra rozkoše. Hormony, které se zde vytváří, říkají tělu, nejen kdy má dýchat, jíst či pít, ale i  kdy má cítit rozkoš.

Pokračovat ve čtení

Manuka med

MANUKA MED

Stále je předmětem mnoha vědeckých a klinických studií po celém světě. Jeho účinky se zabývají vědci na Novém Zélandu, v Austrálii i ve Spojených státech. Přinášíme vám některé studie, které prokazují jeho léčivé a terapeutické vlastnosti.

Pokračovat ve čtení

nejčastější onemocnění mozku

JAK SI (ZA)CHRÁNIT MOZEK

Mozek je v současné době pravděpodobně nejsložitějším a nejvelkolepějším objektem lidského těla, o kterém víme. Jeho schopnosti můžeme považovat za zázračné. Na druhou stranu se ale musí potýkat i s řadou problémů od rozvoje návykového chování až po náhlý či postupný úpadek spojený s věkem. Jak se účinně chránit proti některým nemocem a co odhalují novodobé studie?

Pokračovat ve čtení

mozek pod lupou

MOZEK POD LUPOU - JABLKO NEPADÁ DALEKO OD STROMU

Geny, inteligence, prostředí či správná výživa. To vše vědci zkoumajív souvislosti s naším mozkem, aby zodpověděli otázku, zda je možné, že se někdo narodí s geniálním mozkem a ostatní jsou už při narození odsouzeni k průměrnosti.

Pokračovat ve čtení

nebezpečné vyšetření prsou

(NE)BEZPEČNÉ VYŠETŘENÍ PRSOU

V ČR bylo v roce 2014 zahájeno adresné zvaní žen na mamograf. Pojišťovny se snaží dostat na vyšetření prsu více žen. možnosti ale zatím stále využívá jen polovina těch, které na něj mají nárok. Proč se některým ženám na mamograf nechce? A existuje v ČR alternativní řešení? Pokusili jsme se najít odpovědi.  

Pokračovat ve čtení

parodontitida druhy

Parodontitida

Dlouhé roky to vypadá, že se nic vážného neděje. A pak najednou rychle zachraňujete, co se dá. Parodontitida neboli parodontóza je zákeřná.

Pokračovat ve čtení

mýty a fakta cholesterol

Mýty a fakta - Cholesterol

Sebrali jsme fakta z nejnovějších výzkumů týkajících se toho nejdůležitějšího, co máme – tedy lidského srdce –, a porovnali je s dlouhodobě tradovanými mýty. Čím dříve se je dozvíte, tím lépe pro vás.

Pokračovat ve čtení

tipy pro zdravé srdce

Zdravé srdce

Informace o tom, že onemocnění srdce a cév vedou žebříček nejčastějších příčin úmrtí v západním světě, není žádnou novinkou. U nás je to kolem 60 % všech úmrtí. Dobrá zpráva je, že nikdy není pozdě zahájit radikální program prevence a léčby, který dokáže efektivně snížit riziko onemocnění. Na co se zaměřit?

Pokračovat ve čtení

přehled vitaminů B

Méně známé vitaminy B

Pod vlivem nových poznatků biomedicíny se objevují další látky, které jsou podobně jako základní komplex vitaminů B důležité pro udržení funkcí lidského těla. Největší pozornost vzbuzuje v posledních letech zejména vitamin B17, který se využívá 
jako alternativní léčba onkologických onemocnění.

Pokračovat ve čtení

Jogurt - zdraví na lžičce

Že je jogurt plný probiotik dobrý pro naše zažívání, to není žádná novinka. Jogurt ale nepůsobí prospěšně zdaleka jen v našich střevech: vedle antiobezitních  a protirakovinných účinků také prokazatelně bojuje proti kardiovaskulárním onemocněním i chorobám dásní.

Pokračovat ve čtení

Chůzí proti mrtvici

Než byste vyšli do třetího patra, raději se svezete výtahem. Na nákup, do práce i do kina jezdíte autem. Po práci si sednete k počítači nebo zapnete televizi. Poznáváte se? Pokud nechcete za pár let prodělat cévní mozkovou příhodu, je na čase začít chodit pěšky.

Pokračovat ve čtení

Proč žít bez pšenice

Pšenice patří mezi nejkonzumovanější obilniny na zemi. Představuje 20 % všech zkonzumovaných kalorií. V zájmu vlastního zdraví bychom ji ale měli přestat jíst. Úplně. Všichni.

Pokračovat ve čtení

NYCE 1140x100 2