CITRONY - 6 TIPŮ PRO KRÁSU

Jako prostředek pro prevenci různých nemocí jsou známy již dlouho. Co jste ale možná nevěděli, je, že je po celém světě využívají i různí odborníci na krásu. Proč? Jsou báječným  zdrojem vitaminu C, vápníku, hořčíku, draslíku a všech antioxidantů, které zlepšují vzhled našich vlasů, nehtů i pokožky. Co všechno umějí?

citrony - 6 tipů pro krásuVěděli jste?

Kyselina citronová je jedna z nejrozšířenějších rostlinných kyselin a jako metabolit se vyskytuje ve všech organismech. V lidském těle se jí denně vytvoří a zase odbourají 2 g.

1. Léčí akné

Proč je užívat: Vykazují antimykotické a antibakteriální účinky, jsou tak přírodní alternativou v boji proti nepříjemným černým tečkám a akné.
Jak na to: Pokud máte akné na větší ploše, smíchejte několik kapek medu s půlkou vymačkaného citronu a aplikujte je přímo na postižené místo. Pokud vás trápí pouze lokální místa, stačí je potřít citronovou šťávou pomocí vatového tamponku. Nechte ji působit přes noc a ráno opláchněte studenou vodou.

2. Zesvětlují  pigmentové skvrny

Proč je užívat: Citrony patří mezi přírodní prostředky, které umožňují redukovat pigmentaci a stařecké skvrny. Kyselina citronová, která se nachází v citronové šťávě, pomáhá pigmentové skvrny vybělit. Kromě toho také vyrovnává barevný tón pleti a redukuje známky předčasného stárnutí.
Jak na to: Ve 2 lžících citronové šťávy rozpusťte špetku cukru a po dobu několika týdnů nanášejte denně vatovým tamponem na pigmentové skvrny. Protože jde o přirozený zesvětlovač, lze směs použít i v případě začervenání.

3. Bělí zuby

Proč je užívat: Podobně jako pigmentové skvrny vám citrony mohou pomoci vybělit váš úsměv, a to bez pomoci profesionálního bělení.
Jak na to: Smíchejte jedlou sodu a šťávu z čerstvě vymačkaného citronu a pomocí vatové tyčinky aplikujte směs na zuby. Nechte působit maximálně minutu, podle síly kyseliny citronové, která by se měla dostat skrz zubní sklovinu. Poté ještě zuby jemně vyčistěte kartáčkem.

4. Tonizují pleť

Proč je užívat: Kyselina citronová pomáhá vyrovnávat pH a produkci mazu, což znamená, že ji můžete používat jako přirozeného bojovníka proti mastné pleti.
Jak na to: Pokud se vám příliš mastí pleť, zkuste zkombinovat dvě polévkové lžíce citronové šťávy, dvě polévkové lžíce vodky, jednu polévkovou lžíci destilované vody a jednu polévkovou lžíci vilínu. Poté naneste směs vatovým tamponem na vyčištěnou pleť podobně, jako byste nanášeli tonizační vodu.

5. Posilují nehty

Proč je užívat: V důsledku špatné životosprávy, namáhavé práce, častého mytí rukou či jednoduše stárnutím mohou vaše nehty slábnout a začít se lámat.
Jak na to: K posílení a podpoře růstu nehtů namočte konečky prstů do roztoku olivového oleje a citronové šťávy, a to na deset minut. Poté je důkladně opláchněte teplou vodou. Některé složky citronu také pomáhají změkčit kůžičku a zbavit ji nažloutlého nádechu.

6. Odstraňují lupy

Proč je užívat: K nejčastějším problémům vlasů a vlasové pokožky patří svědění a tvorba lupů, drobných částeček odumřelé kůže. Ačkoli nejde o prevenci, citronová šťáva je skvělá k jejich odstranění.
Jak na to: Vytvořte si vlastní krém jednoduchou kombinací citronové šťávy, kokosového oleje, olivového oleje a medu a směs vmasírujte do suchých vlasů. Nechte ji působit po dobu deseti minut a poté hlavu umyjte jako obvykle šamponem a kondicionérem.

Pokud si nejste jisti, jaké ingredience obsahují vaše oblíbené výrobky na obličej a tělo, vytvořte si k čištění pleti vlastní domácí produkt.

citrony 6 topů pro krásu produktyTip HB:

1. Antioxidant Defense Serum, 30 ml, 1 109 Kč, www.neostrata.cz
Účinná kombinace 2% kyseliny citronové, šeříku, zeleného čaje a výtažků z hroznových jader Chardonnay pomáhá neutralizovat 5 typů volných radikálů a zachovat zdravou DNA.
2. Citronové čisticí mléko, 250 ml, 1 055 Kč, www.eminence.cz
Citron tonizuje a osvěžuje, obsahuje vitamin C s antioxidační­mi účinky.
3. Čisticí maska 2 v 1: peeling a čisticí maska, 40 ml, 617 Kč, www.bcparis.cz
Intenzivně čistí pleť a reguluje nadměrnou tvorbu mazu. Pro efekt „nové pokožky“.

 

Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/healthbeautycz

Sledujte nás na Instagramu: www.instagram.com/health_and_beautycz

Tags: citrony, kyselina citronová, rady a tipy

NYCE 1140x100 2